Radomski radny skazany za znęcanie się nad żoną. Prokuratura mówi o "rażąco niewspółmiernej karze"

Polska
Radomski radny skazany za znęcanie się nad żoną. Prokuratura mówi o "rażąco niewspółmiernej karze"
Polsat News

Prokuratura Krajowa zbada sprawę radomskiego radnego i aktora Jarosława R., który został nieprawomocnie skazany przez sąd w Radomiu na karę grzywny za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. Według prokuratury kara ta może być rażąco niewspółmierna wobec popełnionego przez niego czynu.

Sąd Rejonowy w Radomiu skazał w czerwcu Jarosława R. na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz nakazał zapłacić poszkodowanej 3 tys. zł nawiązki.

 

- Wstępna analiza wniosku o karę wobec Jarosława R. dokonana przez Prokuraturę Krajową wskazuje, że kara ta jest rażąco niewspółmierna wobec popełnionego przez niego czynu - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Dodała, że orzeczona kara grzywny była zgodna z wnioskiem prokuratora Prokuratury Rejonowej Radom Zachód w Radomiu.

 

"Przez siedem lat znęcał się na żoną psychicznie i fizycznie"

 

- Jeżeli wątpliwości Prokuratury Krajowej znajdą potwierdzenie w pogłębionej analizie sprawy, prokuratura - korzystając z przewidzianych prawem środków zaskarżenia wyroku - będzie domagać się dla skazanego kary surowej, adekwatnej do społecznego ciężaru przestępstwa popełnionego przez Jarosława R. na członku jego rodziny - podkreśliła Bialik.

 

Zarzuty, jakie prokuratura postawiła radomskiemu radnemu, dotyczyły okresu od lutego 2010 do lutego 2017 r.

 

Zgodnie z ustaleniami sądu Jarosław R. przez siedem lat znęcał się nad żoną psychicznie i fizycznie, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją, groził wyrzuceniem z domu, popychał, szarpał i groził pozbawieniem życia i zdrowia. Dodatkowo mężczyzna pobił żonę; kobieta doznała potłuczenia głowy i nóg. Jarosław R. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

 

Jarosław R. jest radnym Rady Miejskiej w Radomiu. W wyborach startował z komitetu wyborczego Koalicja na Rzecz Zmian, w skład którego wchodzili m.in. przedstawiciele PO, Nowoczesnej i SLD. Jest także aktorem Teatru Powszechnego w Radomiu. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie