Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy przewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego

Polska
Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy przewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego
commons.wikimedia/Kontrola/CC BY-SA 4.0
Jan Duda - ojciec prezydenta Andrzeja Dudy

Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy został w środę wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego. Podczas sesji ślubowanie złożyło też sześcioro nowych radnych wojewódzkich, którzy objęli mandaty po radnych wybranych do Sejmu.

Za kandydaturą Dudy zagłosowało 25 radnych, jedna osoba była przeciw, a dziesięć wstrzymało się od głosu. Nowy przewodniczący dziękując za wybór powiedział, że dołoży wszelkich starań, żeby godnie reprezentować sejmik województwa małopolskiego. Zadeklarował „prowadzenie obrad sejmiku w duchu wzajemnej współpracy ponad podziałami, w duchu normalnej debaty politycznej i sprawnie”.

 

Wojciech Grzeszek, przewodniczący klubu radnych PiS zgłaszając kandydaturę Dudy uzasadniał, że w sejmiku pracuje on drugą kadencję, zasiada też w kilku komisjach, jest bardzo aktywnym radnym i pracownikiem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. „Jest człowiekiem rzetelnym i sumiennym” - powiedział Grzeszek.

 

ZOBACZ: "To czasem jest uciążliwe". Andrzej Duda o zakazie handlu w niedzielę

 

Jan Duda w wyborach parlamentarnych bez powodzenia kandydował na senatora w jednym z dwóch krakowskich okręgów. Zwyciężył tam kandydat KO Jerzy Fedorowicz uzyskując 117 tys. 177 głosów – o ponad 37,5 tys. więcej niż ojciec prezydenta RP, na którego zagłosowało 79 tys. 608 wyborców.

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie