"Dziurawa dętka". Woś o zapowiadanej książce Tuska

Polska
"Dziurawa dętka". Woś o zapowiadanej książce Tuska
Polsat News
Książka Donalda Tuska ma się ukazać 12 grudnia.

- To jest kolejny wielki balon. Te wielkie balony okazują się dziurawą dętką - mówił w "Wydarzeniach i Opiniach" Michał Woś (PiS) o zapowiadanej książce byłego premiera Donalda Tuska. - Polecam trochę pokory panu ministrowi - odpowiedział mu Borys Budka (PO). Jak dodał, Tusk "osiągnął w polityce coś, o czym PiS może marzyć".

W poniedziałek poinformowano, że na 12 grudnia zaplanowano premierę książki Donalda Tuska. "Szczerze" ma opowiadać m.in. o kulisach europejskiej polityki. 

 

Goście Bogdana Rymanowskiego w "Wydarzeniach i Opiniach" dyskutowali o tym, czy książka może być początkiem kampanii prezydenckiej szefa Rady Europejskiej.

 

- To jest wielki balon - stwierdził minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś. Jak dodał, już w maju i czerwcu "taki balon był pompowany, gdy miało być jakieś gigantyczne, przełomowe przemówienie". - Tak było 4 czerwca w Gdańsku. Te wielkie balony okazują się dziurawą dętką - mówił.

 

"Para w gwizdek" 

 

Woś podkreślił, że "ludzie pamiętają, kto podniósł wiek emerytalny". - Pamiętają aferę OFE, Amber Gold, te nieudolne rządy PO, z którymi mieli do czynienia - dodał.

 

- Pan Tusk może wrzucać kolejny tweety, pompować kolejne balony, ale to jest para w gwizdek - powiedział minister.

 

Jak dodał, nie będzie spekulował, czy Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich. - Zjednoczona Prawica ma świetnego kandydata, który pokazał, że jest pracowity, że można sprawnie sprawować urząd prezydenta i to jest coś, co zasługuje na uwagę - stwierdził.

 

ZOBACZ: Donald Tusk spotkał się z Ewą Kopacz. "Grzegorzu Schetyno drżyj"

 

"Osiągnął szczyty i nie jest petentem" 

 

Borys Budka (PO) pytany o "dziurawą dętkę" odpowiedział, że ma szacunek dla każdego. - Polecam trochę pokory panu ministrowi, bo mówi o byłym premierze, o szefie Rady Europejskiej - dodał.

 

Jak stwierdził, PiS boi się Tuska i atakuje go "niemal codziennie w reżimowych mediach". Według Budki, Tusk, jako premier, "nie uniknął błędów", ale osiągnął w polityce coś, o czym PiS może tylko marzyć.

 

- W polityce europejskiej osiągnął szczyty i nie jest petentem tak jak wasi, niestety, ministrowie i premierzy - powiedział w kierunku Wosia.

 

WIDEO: Michał Woś i Borys Budka w "Wydarzeniach i Opiniach":

  

 

"Może liczyć na wsparcie szerokiej opozycji" 

 

Jak podkreślił Budka, PiS wie, że "mamy do czynienia z mężem stanu, osobą, która na arenie międzynarodowej bardzo się liczy i jest poważana".

 

- Jeżeli Donald Tusk wystartuje, to po to, by pokazać, że Polska może znowu liczyć się na arenie międzynarodowej, a nie być tylko klientem mocarstw".

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska chce startować w wyborach prezydenckich. "Jestem gotowa, aby pokonać Dudę"

 

Budka stwierdził także, że szef Rady Europejskiej "niewątpliwie jest osobą, która mogłaby wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą". - Jestem przekonany, że jeśli podejmie taką decyzję, może liczyć na wsparcie bardzo szerokiej opozycji - ocenił.

 

Pozostałe odcinki "Wydarzeń i Opinii" można obejrzeć tutaj.

zdr/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze