Szkoła w Żorach ewakuowana po odkryciu pocisku moździerzowego

Polska
Szkoła w Żorach ewakuowana po odkryciu pocisku moździerzowego
Google Maps
Saperzy będą również sprawdzali teren wokół szkoły pod kątem innych materiałów

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach (Śląskie) został w poniedziałek rano ewakuowany po tym, jak prowadzący prace ziemne robotnicy znaleźli duży pocisk moździerzowy - poinformowała asp. sztabowy Kamila Siedlarz z żorskiej policji.

Placówka jest w trakcie rozbudowy, pocisk po godz. 8 znaleźli pracownicy firmy wykonującej prace ziemne. Ewakuowano 115 osób, w tym 80 uczniów i przedszkolaków, 16 pracowników zespołu i 18 pracowników firmy zewnętrznej, prowadzącej roboty oraz jedną mieszkankę pobliskiego domu.

 

PRZECZYTAJ: Niewybuchy z czasów II wojny światowej znalezione w kilku miejscowościach Świętokrzyskiego

 

Saperzy wywieźli pocisk z terenu placówki

 

Skierowany na miejsce specjalista potwierdził, że to pocisk o kalibrze 82 mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasu II wojny światowej.p Przed godz. 11 saperzy z gliwickiej jednostki wojskowej wywieźli znalezisko z terenu zespołu szkół.

 

- Niestety, w Żorach jest sporo tego typu pozostałości z czasów II wojny światowej - przyznała asp. Siedlarz.

 

Jak poinformowała Anna Ujma z Urzędu Miasta w Żorach, pracownicy zespołu szkolno-przedszkolnego bezpośrednio po ewakuacji kontaktowali się z rodzicami dzieci, prosząc o ich odebranie. Starsze dzieci przebywały na boisku, młodsze umieszczono w salkach katechetycznych pobliskiej parafii.

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie