Niż "Jarosław" nad Polską. Sprawdź prognozę pogody na Wszystkich Świętych

Polska
Niż "Jarosław" nad Polską. Sprawdź prognozę pogody na Wszystkich Świętych
Polsat News
Niż "Jarosław" nad Polską. Sprawdź prognozę pogody na Wszystkich Świętych

Będzie mniej słońca, a więcej deszczu, powieje silny wiatr, a nocami czekają nas przymrozki. Wszystko z powodu niżu "Jarosław", który nadciągnął nad Polskę. Zobacz, jaka prognoza pogody będzie na Wszystkich Świętych. W prognozach pojawia się śnieg.

W poniedziałek termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą zaledwie od 9 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie do 12 stopni na Dolnym Śląsku. Będzie silniej wiać, dlatego temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa od wskazań termometrów.

 

ZOBACZ też: Góra Uluru zamknięta na zawsze. To jedna z największych atrakcji turystycznych

 

Wpływ na to ochłodzenie ma zimny front atmosferyczny związany z niżem "Jarosław" (takie imię nadali mu meteorolodzy z Wolnego Uniwersytetu Berlina, zgodnie z listą obowiązującą na ten sezon, sporządzoną wiele tygodni temu), który wędruje nad Morzem Bałtyckim w kierunku Łotwy. Na trasie frontu wzrasta zachmurzenie i występują deszcze.

 

Zobacz jaka będzie pogoda na jutro i najbliższe dni:

 

  

 

Pogoda na Wszystkich Świętych

 

W piątek, 1 listopada, będzie maksymalnie 7 stopni ciepła. Jak przekazała Daria Wąsiewska z redakcji pogody Telewizji Polsat, podczas odwiedzin grobów nie będzie nam jednak towarzyszyć deszcz.

 

W sobotę natomiast deszczowo, ale cieplej. Na zachodzie kraju temperatura wyniesie nawet 12 stopni.

 

Jak prognozuje serwis "Twoja Pogoda", od połowy tygodnia mogą się gdzieniegdzie pojawiać pierwsze w tym sezonie opady deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu.

las/ polsatnews.pl, Twoja Pogoda, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie