Zginął, bo wjechał autem prosto pod pociąg. Poważne utrudnienia na kolei

Polska
Zginął, bo wjechał autem prosto pod pociąg. Poważne utrudnienia na kolei
Polsat News
Siła uderzenia była tak duża, że auto spadło z nasypu kolejowego.

Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Suchym Borze (woj. opolskie). Pod pociąg pośpieszny relacji Przemyśl - Świnoujście wjechał osobowy volkswagen. Kierowca samochodu zginął na miejscu; najprawdopodobniej nie był uważny i nie zauważył nadjeżdżającego składu. Ruch na trasie kolejowej Opole - Częstochowa został wstrzymany. Pociągi skierowano na objazdy.

Według wstępnych ustaleń, młody mężczyzna kierujący volkswagenem wjechał pod nadjeżdżający pociąg pośpieszny relacji Przemyśl - Świnoujście przez Wrocław.

 

Kierowca zginął na miejscu; prawdopodobnie nie zachował wystarczającej ostrożności.

 

"Urządzenia zabezpieczające były sprawne"

 

Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, nie był strzeżony przez dróżnika, jednak zamontowano na nim specjalne urządzenia zabezpieczające.

 

- Były one sprawne, świeciły się pulsacyjne czerwone światła oraz działała sygnalizacja dźwiękowa - poinformował nto.pl Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych.

 

PRZECZYTAJ: Samochód spłonął na autostradzie A2

 

Podczas akcji strażacy musieli wchodzić na tory, dlatego wstrzymano ruch pociągówPolsat News
Podczas akcji strażacy musieli wchodzić na tory, dlatego wstrzymano ruch pociągów
Na miejscu pracowali m.in. ratownicy medyczni i strażacy. Życia mężczyzny, który wjechał pod pociąg, nie udało się jednak uratowaćPolsat News
Na miejscu pracowali m.in. ratownicy medyczni i strażacy. Życia mężczyzny, który wjechał pod pociąg, nie udało się jednak uratować

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Specjalna komisja zajmie się wyjaśnianiem przyczyn wypadku.

 

Utrudnienia dla pasażerów PKP

 

Pociąg nie mógł kontynuować biegu, gdyż jego lokomotywa została uszkodzona. 

 

- Podstawiono specjalny skład, który dowiózł ich do Opola. Stąd mogli dojechać do Wrocławia, a następnie do Świnoujścia. Po uzyskaniu zgody prokuratora pracę rozpoczęły służby techniczne. Po wymianie uszkodzonej lokomotywy pociąg przejedzie do Opola - zapewnił Siemieniec.

 

Trasa kolejowa, na której doszło do wypadku, może być zablokowana przez dwie godziny, dlatego pociągi PKP Intercity skierowano drogą okrężną przez Toszek i Strzelce Opolskie. 

 

Kolej w tym regionie notuje również opóźnienia przez zerwaną trakcję między Poznaniem a Wrocławiem.

 

Tydzień temu doszło do podobnego wypadku w tym samym regionie. Na przejeździe kolejowym w Opolu-Groszowicach samochód wjechał pod jadący pociąg osobowy. Dwie osoby zostały ranne. Przeczytaj więcej na ten temat.

wka/ PAP, polsatnews.pl, nto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie