17-latka zginęła potrącona przez pociąg. Na głowie miała mieć kaptur, a w uszach słuchawki

Polska

- 17-letnia dziewczyna zginęła w czwartek rano potrącona przez pociąg linii SKM w okolicach stacji Warszawa Anin - poinformował asp. sztab. Tomasz Sitek ze stołecznej komendy policji. Nastolatka przechodziła przez tory w wyznaczonym do tego miejscu. Według nieoficjalnych informacji Polsat News, dziewczyna miała mieć na głowie kaptur, a w uszach słuchawki.

Policjanci otrzymali zgłoszenie około godz. 7. W okolicy stacji Anin 17-letnia dziewczyna została potrącona przez pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej, który jechał do Otwocka.

 

Na miejscu trwają czynności policji pod nadzorem prokuratora. Śledczy badają okoliczności zdarzenia. - Sprawdzimy monitoring PKP i między innymi na jego podstawie będziemy ustalać, co mogło być przyczyną wypadku - dodał asp. Sitek w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

Śmierć na przejściu przez tory

 

Po wypadku wprowadzono ruch wahadłowy, pociągi jeżdżą jednym torem. Utrudnienia w rejonie Anina dotyczą pociągów SKM linii S1 oraz Kolei Mazowieckich. Służby zablokowały też przejazd ul. Patriotów w kierunku centrum stolicy.

 

Ponadto możliwe są opóźnienia, odwołania i skrócenia relacji pociągów na trasie Warszawa Wschodnia - Otwock.

 

Jak wskazał asp. Sitek, 17-latka zginęła na wyznaczonym przejściu, które do tej pory nie uchodziło za wyjątkowo niebezpieczne. - Jest to normalne przejście z metalowymi barierkami, tzw. "zetka", która umożliwia obejrzenie się w obu kierunkach zanim wkroczy się na tory - powiedział.

dc/wka/prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie