Rezygnacja wojewody podkarpackiego z pełnionej funkcji. Ewa Leniart została posłem

Polska
Rezygnacja wojewody podkarpackiego z pełnionej funkcji. Ewa Leniart została posłem
Flickr.com/Kancelaria Premiera
Premier Beata Szydło z nowo powołanymi wojewodami 8 lutego 2015 roku.

Premier Mateusz Morawicki otrzymał rezygnację Ewy Leniart, która została posłem. Wojewoda Podkarpacia oddała się do dyspozycji premiera. W wyborach parlamentarnych 13 października startująca z drugiego miejsca na liście PiS polityk uzyskała drugi wynik, zdobywając 36 tys. 305 głosów. Mandat posła uzyskała po raz pierwszy.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnację z funkcji wojewody. Leniart przyjęła mandat poselski.

 

Leniart złożyła rezygnację z funkcji wojewody i oddała się do dyspozycji premiera - potwierdziła w piątek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

 

Ewa Leniart była jednym z posłów-elektów, którzy w Sejmie odebrali z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wiesława Kozielewicza zaświadczenia o wyborze na posła. To formalne potwierdzenie faktu uzyskania mandatu. Samo sprawowanie mandatu będzie możliwe dopiero od 12 listopada. To na ten dzień zaplanowano pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu, na którym nowi posłowie złożą ślubowanie.

 

Leniart jest prawniczką, wcześniej była dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie