Będą remontować 20 metrów drogi. Objazd ma... ponad 65 kilometrów

Moto
Będą remontować 20 metrów drogi. Objazd ma... ponad 65 kilometrów
pixabay/Ben_Kerckx

Kierowcy jadący drogą A352 w brytyjskim hrabstwie Dorset będą musieli liczyć się w nadchodzącym tygodniu z poważnymi utrudnieniami. Na pięć dni z ruchu zostanie wyłączy bowiem około 20-metrowy odcinek drogi. Rada hrabstwa przyszła z pomocą kierowcom, wyznaczając dla nich dogodny objazd. Pokonanie tego odcinka zamiast chwili zabierze teraz... ponad godzinę.

Prace na drodze w Godmanstone są związane z koniecznością wykonania prac przy rurach kanalizacyjnych. Kiedy droga jest otwarta, zwykle pokonanie zamkniętego odcinka zajmuje sekundę. Teraz - według informacji zamieszczonych na stronie rady hrabstwa - potrzeba będzie na to zużyć więcej niż godzinę.

 

"Nie ma w tym żadnej logiki"

 

Aby ominąć utrudnienia, kierowcy muszą wjechać na teren sąsiedniego hrabstwa Somerset, a następnie wrócić okrężną drogą do Dorset. Cała trasa ma ponad 65 kilometrów. Na odcinek wyłączony z ruchu nie będzie można wjechać. Niecierpliwi kierowcy, którzy zdecydują się na złamanie zakazu, zapłacą mandat w wysokości tysiąca funtów - to równowartość ok. 5 tys. złotych.

Dorset Council

- Wyznaczenie takiej trasy jest szalone i nie ma w tym żadnej logiki. Każdy z okolicznych mieszkańców zignoruje tę trasę i wybierze inne drogi - powiedziała "The Sun" Heather Chapman, która prowadzi w okolicy firmę.

 

Rada hrabstwa tłumaczy, że w myśl przepisów objazd musi być wyznaczony drogami z takim samym oznaczeniem. To dlatego przebiega on przez drogi krajowe A37 i A30. Według przedstawicieli rady hrabstwa, kierowcy będą prawdopodobnie korzystać z mniej uczęszczanych dróg lokalnych.

 

Zobacz też: Motocykl uderzył w ludzi na przystanku w Radomiu

bas/hlk/ "The Telegraph", polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze