Pędził motocyklem we mgle, w terenie zabudowanym 167 km/h

Polska
Pędził motocyklem we mgle, w terenie zabudowanym 167 km/h
Łódzka policja
Pędził motocyklem we mgle, w terenie zabudowanym 167 km na godzinę

Policjanci zatrzymali w Łodzi motocyklistę, który pędził we mgle, po zmroku i w terenie zabudowanym 167 km na godz. Mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu niczego złego. Zatrzymano mu prawo jazdy, ukarano 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem.

 

Podczas patrolowania Trasy Górna policjanci zauważyli motocykl suzuki, który poruszał się z bardzo dużą prędkością. Pomiar na wideorejestratorze pokazywał 167 km na godz. w miejscu, gdzie dozwolona była prędkość 70 km na godz. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę.

 

"Oburzony 31-latek"

 

ZOBACZ też: Motocykl uderzył w ludzi na przystanku w Radomiu

 

- Ten nie poczuwał się do winy. Oburzony 31-latek tłumaczył, że na drodze 3-pasmowej może się poruszać z prędkością nawet 120 km na godz. Twierdził również, że swoim zachowaniem nie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego - powiedziała sierż. szt. Jadwiga Czyż z łódzkiej policji.

 

Za przekroczenie prędkości o 97 km na godz. mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarano go 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

 

Pędził motocyklem we mgle, w terenie zabudowanym 167 km na godzinęŁódzka policja
Pędził motocyklem we mgle, w terenie zabudowanym 167 km na godzinę

 

Pędził motocyklem we mgle

 

Łódzki Wydział Ruchu Drogowego poinformował, że w tym roku za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h uprawnienia do kierowania utraciło 437 kierujących.

 

Policjanci przypominają, że jesień ze zmienną pogodą, nie ułatwia poruszania się po drogach. Opady atmosferyczne, mgła i wcześnie zapadający zmrok ograniczają w znacznym stopniu widoczność. Tym samym wymagają od uczestników ruchu drogowego większej uwagi i skupienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie