To ostatni tak ciepły weekend, nadchodzi gwałtowne ochłodzenie

Polska
To ostatni tak ciepły weekend, nadchodzi gwałtowne ochłodzenie
pixabay
Na większą, ale krótką poprawę pogody poczekamy do niedzieli.

Babie lato wielkimi krokami zbliża się do końca. Przed nami ostatni tak ciepły weekend w tym roku. W sobotę ciepło, ale z zachmurzeniami, natomiast w niedzielę możemy spodziewać się przejaśnień. Od poniedziałku gwałtowne ochłodzenie.

W piątek rano na obszarze województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego mogą występować gęste mgły - ostrzega IMGW. Widoczność w niektórych miejscach może spaść poniżej 200 metrów.

 

  

 

Na przeważającym obszarze kraju sobota minie pod znakiem przeważającego zachmurzenia, a miejscami także mgieł. Najwięcej niskich chmur warstwowych, które przysłonią skutecznie słońce, zbierze się nad województwami zachodnimi i północnymi. Twojapogoda.pl prognozuje, że im dalej na południe, tym chmur będzie mniej, a temperatura wyższa.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ - 28 stopni Celsjusza w październiku. Rekordowe temperatury na Węgrzech

 

Powyżej 20 stopni w cieniu

 

W czasie, gdy na północy termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia najwyżej około 15 stopni, na całym południu będzie nieco powyżej 20 stopni w cieniu.

 

Polsat News

 

Na większą, ale krótką poprawę pogody poczekamy do niedzieli. Spodziewamy się zdecydowanie większych rozpogodzeń, nawet do bezchmurnego nieba na południu kraju. Możemy się tam spodziewać temperatury powyżej 20 stopni w cieniu.

 

Ochłodzenie z początkiem przyszłego tygodnia

 

Niedziela będzie ostatnim dniem tegorocznego babiego lata. W poniedziałek w całym kraju zachmurzy się, miejscami będzie padać, a temperatura sięgnie najwyżej około 10 stopni - podaje twojapogoda.pl 

 

Zobacz 16-dniową prognozę pogody. 

 

Polsat News

 

 

 

msl/ml/ Polsat News, twojapogoda.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze