Prokuratura złoży zażalenie ws. aresztu dla sprawcy wypadku na Sokratesa

Polska
Prokuratura złoży zażalenie ws. aresztu dla sprawcy wypadku na Sokratesa
Polsat News
Podejrzany przyznał się do zarzutów

Prokuratura złoży w środę zażalenie na decyzję sądu, który odrzucił wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące sprawcy wypadku na Sokratesa - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Chodzi o wypadek na Bielanach. W niedzielę samochód potrącił tam śmiertelnie 33-latka.

W niedzielę na ulicy Sokratesa samochód bmw potrącił pieszego, który przechodził przez ulicę po pasach. Według świadków auto uderzyło w przechodnia z ogromną siłą. Mężczyzna przechodził przez ulicę z kobietą i dzieckiem w wózku, które również ucierpiało. 33-latek zmarł mimo reanimacji. Jak się potem okazało, kierowca był trzeźwy.

 

W poniedziałek w godzinach późnopopołudniowych odbyło się posiedzenie aresztowe sądu. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowy areszt dla kierowcy bmw i zastosował wobec niego dozór policji.

 

- Otrzymaliśmy uzasadnienie sądu i dzisiaj skierujemy zażalenie na tę decyzję - przekazał w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

 

Podejrzany przyznał się do zarzutów

 

Kierowca bmw usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia pieszych - kobiety i jej dziecka - znajdujących się na przejściu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: "Państwo lekceważy temat". Protest na ul. Sokratesa, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku

 

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i odpowiadał na pytania obrońcy.

 

- Wyjaśnił, że niewiele pamięta, dodał, że oślepiło go słońce - informował w poniedziałek Łapczyński.

 

Ponadto prokuratura zaapelowała o zgłaszanie się świadków zdarzenia, w szczególności kierowcy srebrnego samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie