Nie chcą policyjnych kontroli. Wywiesili drogówce zakaz

Polska
Nie chcą policyjnych kontroli. Wywiesili drogówce zakaz
Polsat News

Nie życzą sobie policyjnej "suszarki" pod swoim oknem i zabraniają zatrzymywania się radiowozem na swoim terenie. Żeby dać mundurowym jasno do zrozumienia, że nie są mile widziani, powiesili tabliczkę. Policja się broni: "Kontrole zawsze są w miejscach, gdzie odnotowujemy dużo wykroczeń".

- To jest prywatna posesja i koniec i możemy robić, co chcemy - powiedziała reporterowi Polsat News kobieta, która przebywała na terenie posesji w Polanówce (woj. lubelskie).

 

Tabliczka wisi już od około czterech lat, ustalili reporterzy Polsat News. Jednak dopiero teraz stało się o niej głośno.

 

Właściciele posesji mieli się zdecydować na wywieszenie informacji z zakazem postoju i parkowania dla radiowozów policji i kontrolowanych przez funkcjonariuszy kierowców, bo podobno sąsiedzi mieli już dość częstej obecności drogówki w tym miejscu.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie trzymasz rąk na kierownicy, wiercisz się - 500 zł mandatu. Zmiany w przepisach

 

Mundurowi zapytani przez dziennikarzy Polsat News byli zaskoczeni, bo żadna skarga z Polanówki do nich nie wpłynęła.

 

- Policjanci na podstawie analizy wykroczeń, zdarzeń drogowych wybierają te miejsca, gdzie te wykroczenia popełniane są najczęściej - powiedział komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

 

Jego zdaniem w Polanówce popełnianych jest wiele wykroczeń i to dlatego policja wybrała to miejsce.

 

- Jeżeli kontrola prowadzona jest w pasie drogowym, to policjanci mają całkowitą swobodę ustawiania pojazdu - powiedział komisarz Gołębiowski.

 

WIDEO - Zobacz materiał "Wydarzeń" o sytuacji w Polanówce:

 

  

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze