Lubi gotować, gra rocka i w futbol. Oto nowy ambasador Izraela z Polsce

Polska
Lubi gotować, gra rocka i w futbol. Oto nowy ambasador Izraela z Polsce
YouTube/Ambasada Izraela
Nowy ambasador Izraela lubi gotować i grać w piłkę nożną.

- Lubię gotować i na Słowacji brałem udział w kulinarnych programach telewizyjnych. Bardzo lubię piłkę nożną i w przeszłości byłem piłkarzem i trenerem drużyny dyplomatów. Jednym z moich hobby jest muzyka - mówi na nagraniu opublikowanym przez ambasadę Izraela Alexander Ben Zvi. - Cieszę się, że będę ambasadorem Izraela w Polsce i pomogę rozwinąć stosunki między naszymi krajami - dodaje.

Alexander Ben Zvi pracuje w MSZ od 36 lat.  - Polska będzie moją siódmą placówką - mówi na nagraniu. - W ministerstwie zajmowałem się wschodnią Europą i Ameryką Łacińską - dodał.

 

Przypomniał, że jego pierwsza dyplomatyczna misja była w Polsce 30 lat temu. - To dla mnie powrót do znajomych miejsc - mówi o objęciu stanowiska ambasadora w Polsce.

 

ZOBACZ: Prezydenci Polski i Izraela podkreślili, że chcą budować silne relacje obu państw

 

- Nie wolno nam zapominać o przeszłości, ale musimy również skupić się na działaniach na rzecz przyszłości w relacjach między Izraelem a Polską - podkreślił.

 

"Potencjał jest o wiele większy"

 

- Mamy bardzo interesującą współpracę między Izraelem a Polską w kwestiach ekonomicznych. Nasz handel to w sumie około miliarda dolarów, ale potencjał jest o wiele większy - zwrócił uwagę.

 

Jak dodał, "również w sferze zaawansowanych technologii jesteśmy liderem i współpracujemy z Polską". - Na przykład ostatnio podpisaliśmy umowę w dziedzinie cyber. Mam zamiar rozwinąć szerzej tę współpracę miedzy izraelskimi a polskimi firmami - zapowiedział.

 

Przedstawiając się ambasador zaznaczył, że lubi muzykę i jest członkiem grupy rockowej Diplomatic Immunity SK. - Z dyplomatami z różnych krajów występujemy na wydarzeniach charytatywnych - powiedział.

 

WIDEO: nowy ambasador przedstawił się Polakom

 

 

Wyemigrował z Ukrainy

 

W 1971 r. Alexander Ben Zvi wyemigrował z rodzicami z Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej do Izraela. Ukończył studia na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W 1983 został zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 1995–1998 był radcą w Ambasadzie Izraela w Argentynie, w latach 2002-2006 ambasadorem w Kostaryce, Nikaragui i Panamie, a latach 2010-2015 ambasadorem na Słowacji, a w latach 2017-2019 zastępcą dyrektora generalnego ds. Eurazji w MSZ Izraela.

 

Od września 2019 r. pełni funkcję Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Izraela w Polsce.

 

Zna język hebrajski, angielski, polski, hiszpański, rosyjski, jidysz, słowacki. Jest żonaty, ma czworo dzieci.

 

 

prz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie