Ciało radnego w Wiśle. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Polska
Ciało radnego w Wiśle. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
Polsat News

Są wstępne wyniki sekcji zwłok zgierskiego radnego Tomasz Jędrzejczaka, którego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły. "Wskazują na utonięcie" - poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Prok. Łukasz Łapczyński dodał jednak, że ostatecznie, co do przyczyny śmieci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej, po uzyskaniu zleconych badań dodatkowych m.in. histopatologicznych oraz na obecność okrzemek.

 

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe.

 

Jest nagranie z monitoringu

 

W piątek po południu radny przyjechał razem z żoną na koncert na warszawskim Torwarze. Według nieoficjalnych ustaleń śledczych po imprezie mężczyzna miał pójść w kierunku Portu Czerniakowskiego, a jego żona sama pojechała do domu. Zaginięcie męża zgłosiła następnego dnia.

 

Jak przekazywał prok. Łukasz Łapczyński wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście.

 

- Zdarzenie zostało zarejestrowano na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich - informował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006–2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie