Z Wisły w Warszawie wyłowiono kolejne ciało

Polska
Z Wisły w Warszawie wyłowiono kolejne ciało
Wikimedia Commons/Masti/CC BY SA 2.5

W poniedziałek około godz. 20 koło mostu Łazienkowskiego wyłowiono ciało mężczyzny - poinformował we wtorek Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodał, nie można łączyć tej sprawy z odnalezieniem w sobotę w Wiśle zwłok działacza PiS Tomasza Jędrzejczaka.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował we wtorek, że w poniedziałek około godz. 20 koło mostu Łazienkowskiego wyłowiono ciało mężczyzny. - Nie ustalono do tej pory jego tożsamości, ciało było już w stanie daleko posuniętego rozkładu - powiedział. - Na miejscu były oględziny z udziałem prokuratora, lekarza, policyjnych techników - dodał.

 

Jak powiedział, wstępne czynności nie wykazały, by do śmierci tego mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. - Nie ujawniono obrażeń czy innego rodzaju znamion na ciele, ale ze względu na stan zwłok nie można jednoznacznie wszystkiego stwierdzić - ocenił. - Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Dopiero sekcja zwłok pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci - powiedział prokurator Łapczyński.

 

To kolejne zwłoki wyłowione w ostatnich dniach z Wisły. Warszawska prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci zgierskiego radnego PiS Tomasza Jędrzejczaka. Jego ciało wyłowiono w sobotę rano z Wisły pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający po rzece kajakarz, który zawiadomił służby ratunkowe. - Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich - mówił wówczas o śmierci radnego Łapczyński.

 

- Wiem, że te dwie sprawy są ze sobą łączone, ale moim zdaniem to błąd, bo te zwłoki (wyłowione z rzeki w poniedziałek - red.) od jakiegoś już czasu przebywały w Wiśle - podkreślił prokurator.

jm/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie