Ciało radnego PiS wyłowiono z Wisły. Miał obrażenia głowy

Polska
Ciało radnego PiS wyłowiono z Wisły. Miał obrażenia głowy
pixabay/Zdj. ilustracyjne
Rzecznik Prokuratury Okręgowej potwierdza - wyłowione ciało należy do Tomasza J.

Z Wisły w Porcie Czerniakowskim wyłowiono ciało mężczyzny. Jak informuje RMF FM to 52-letni Tomasz Jędrzejczak - radny PiS z powiatu zgierskiego. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że wyłowione z Wisły ciało należy do Tomasza J.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na warszawskim Powiślu.

"Mężczyzna razem z żoną wyszli z koncertu na Torwarze. Jak nieoficjalnie informują śledczym Tomasz Jędrzejczak poszedł na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej »za potrzebą«, a jego żona wróciła do domu" - informuje RMF FM. Dzień później kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Jego ciało tego samego dnia znaleźli kajakarze, którzy powiadomili służby.

 

Zobacz też: Z Wisły w Warszawie wyłowiono ciało. Znaleźli je robotnicy pracujący przy remoncie mostu

 

"Nic nie wskazuje na udział osób trzecich"

 

Prokurator Łukasz Łapczyński w rozmowie z polsatnews.pl poinformował, że wyłowione ciało należy do Tomasza J. - Zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg zdarzenia. Nic nie wskazuje na udział osób trzecich  - zapewnił prokurator.

 

Rzecznik poinformował, że wyłowiony z Wisły mężczyzna miał obrażenia głowy. - W toku postępowania będą wyjaśnione wszystkie okoliczności zdarzenia. Zostanie przeprowadzona również sekcja zwłok i w oparciu o jej wyniki podamy dokładną przyczynę śmierci - dodał.

 

Zobacz też: Zwłoki mężczyzny w fontannie w Siemianowicach Śląskich

 

"Spoczywaj w pokoju kolego"

 

O śmierci Tomasza Jędrzejczaka poinformował w niedzielę poseł PiS Marek Matuszewski. "Będzie nam bardzo brakowało jego pracowitości, uczynności, serdecznego uśmiechu. Spoczywaj w Pokoju Kolego" - napisał poseł na Facebooku.

 

 

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006 – 2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

 

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim złożył m.in. Zarząd Powiatu Zgierskiego, Rada Powiatu Zgierskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

 

Zobacz też: Jego ciało wyłowiono trzy miesiące temu. Do dziś nie wiadomo, kim jest

bas/ RMF FM, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie