Samolot utknął... pod kładką dla pieszych [WIDEO]

Świat
Samolot utknął... pod kładką dla pieszych [WIDEO]
pixabay.com/ramboldheiner;Twitter/China Xinhua News
Kierowca przewożący kadłub musiał spuścić powietrze z opon

Kierowca ciężarówki przewożący kadłub pasażerskiego Airbusa źle oszacował wysokość ładunku i utknął pod kładką dla pieszych w chińskim mieści Harbin w Mandżurii. Aby uwolnić pojazd, wiozący samolot, kierowca musiał spuścić powietrze z opon. Nagranie z miejsca zdarzenia rozemocjonowało internautów.

Na nagraniu widać, jak kierowca stara się wraz z kilkoma innymi osobami dostać do kół ciężarówki. Według agencji prasowej China Xinhua News, ostatecznie udało się wypuścić tyle powietrza z opon, że ciężarówka ze zdekompletowanym kadłubem wyjechała spod kładki.

Kierowca po uwolnieniu ładunku musiał ponownie napompować opony, a następnie ruszył w dalszą drogę. Tym razem obyło się bez niespodziewanych przeszkód.

 

Zobacz też: Katastrofa samolotu w Brazylii. Maszyna spadła na dzielnicę mieszkalną

 

"Ktokolwiek zaplanował trasę dla tej ciężarówki powinien być zwolniony" - komentuje wideo jeden z użytkowników Twittera.

 

Wpis z materiałem z akcji zamieszczony przez China Xinhua News otrzymał prawie 500 polubień. Internauci zwracają uwagę, że kierowca najprawdopodobniej zbytnio zaufał samochodowej nawigacji zamiast przygotować bezpieczną trasę dla swojego ładunku.

bas/hlk/ China Xinhua News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze