Wypadek na zakopiance. Siedem osób w szpitalach

Moto
Wypadek na zakopiance. Siedem osób w szpitalach
112malopolska.pl
W wypadku na zakopiance w Krzyszkowicach ucierpiało siedem osób

W zderzeniu dwóch samochodów osobowych na zakopiance w Krzyszkowicach ucierpiało siedem osób, w tym troje dzieci. Przez ponad godzinę droga w kierunku Myślenic była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie czternastej na trasie pomiędzy Jawornikiem i Głogoczowem.  

 

Wymuszenie pierwszeństwa podczas wyprzedzania

 

- Samochody jadące tym samym pasem zderzyły się z powodu nieustąpienia pierwszeństwa podczas próby wyprzedzania samochodu ciężarowego - powiedział polsatnews.pl kom. Krzysztof Profic z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. - Siła uderzenia przemieściła samochody na drugą stronę jezdni - dodał funkcjonariusz.

 

PRZECZYTAJ: Zderzenie trzech samochodów na Zakopiance. Droga zablokowana

 

Samochodami podróżowało łącznie siedem osób, w tym troje dzieci. – Dzieci wraz z matką zostały przetransportowane do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, a troje dorosłych trafiło do szpitalnego oddziału ratunkowego w myślenickim szpitalu - powiedział nam mł. Bryg. Roman Aichler, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Myślenicach.  

 

Poszkodowani najprawdopodobniej nie ponieśli obrażeń zagrażających zdrowiu oraz życiu. Najciężej ranny został kierowca jednego z samochodów.

 

Droga była całkowicie nieprzejezdna

 

Kierowcy jadący od strony Krakowa oraz od strony Myślenic przez ponad godzinę stali w korku.

 

Na miejscu pracowały dwie jednostki policji, trzy wozy Państwowej Straży Pożarnej, dwa wozy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz trzy karetki pogotowia.

emi/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze