Nauczyciel powstrzymał uzbrojonego ucznia i zapobiegł tragedii

Świat
Nauczyciel powstrzymał uzbrojonego ucznia i zapobiegł tragedii
Twitter

Nauczyciel wychowania fizycznego w liceum Parkrose w Portland w stanie Oregon powstrzymał nastolatka, który przyszedł do szkoły z naładowaną strzelbą. Sposób w jaki to zrobił, poruszył internautów na całym świecie.

Do zdarzenia doszło w maju tego roku. 18-letni uczeń liceum przyszedł do szkoły z naładowaną bronią. Nie wiadomo, czy chciał popełnić samobójstwo, czy urządzić strzelaninę, jednak sytuacja była bardzo niebezpieczna. 

 

Powstrzymał go trener miejscowej drużyny futbolu amerykańskiego, który w przeszłości był gwiazdą tej dyscypliny, Keanon Lowe.   

 

Po zdarzeniu lokalne media podkreślały, że wuefiście udało się unieszkodliwić nastolatka, ponieważ nie pozwolił sobie na chwilę wahania, wykazał się refleksem i szybko zareagował.

 

"Cieszę się, że byłem w tej klasie"

 

Niemal pół roku po zdarzeniu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze szkolnego monitoringu, na którym widać całą sytuację. Wideo poruszyło internautów na całym świecie - obejrzało je już parę milionów ludzi. 

 

Na nagraniu widać wychodzącego z klasy nauczyciela, który chwilę wcześniej odebrał broń uczniowi i podążającego za nim nastolatka w czarnym płaszczu. Wuefista w pewnym momencie przytulił chłopaka i coś bardzo długo mu tłumaczył.

 

 

- Przytuliłem go i powiedziałem, że jestem tam, żeby go uratować - tłumaczył później w wywiadzie nauczyciel. - Cieszę się, że byłem w tej klasie i mogłem zapobiec tragedii - dodał. 

 

Nastolatek został aresztowany przez policję. Kilka dni temu usłyszał wyrok. Za wniesienie naładowanej broni na teren szkoły został skazany na trzy lata w zawieszeniu. Zostanie również poddany leczeniu psychiatrycznemu.

dk/msl/ usatoday.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie