Akt oskarżenia przeciwko ulicznym bandytom

Polska
Akt oskarżenia przeciwko ulicznym bandytom
Zdj.ilustracyjne, fot. Polsat News
Mężczyznom grozi nawet 12 lat więzienia

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi trójce mężczyzn, którzy pieniądze na alkohol zdobywali, napadając na przypadkowych przechodniów. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa w Nysie.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, akt oskarżenia dotyczy braci M. - 22-letniego Mateusza i 20-letniego Mariusza oraz ich znajomego, 47-letniego Jerzego M. Cała trójka odpowie za brutalne rozboje i kradzieże.

 

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło 15 lipca br. w Grodkowie, gdzie w parku miejskim cała trójka spożywała alkohol. Kiedy imprezowicze zorientowali się, że zabrakło im pieniędzy na zakup kolejnych porcji alkoholu, postanowili je zdobyć na przypadkowych przechodniach. Ich ofiarami było dwóch rowerzystów. Napastnicy zatrzymali mężczyzn i biciem oraz groźbami zmusili ich do oddania telefonów komórkowych. Tymi samymi metodami wymusili na właścicielach urządzeń wydanie kodów zabezpieczających. W sumie wartość zrabowanych telefonów przekraczała 4,5 tysiąca złotych.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: "To pan jest k**** odpowiedzialny". Kłótnia dyspozytorki ze świadkiem wypadku

 

Dzień po zdarzeniu cała trójka została zatrzymana przez policję. Jak się okazało, kilka dni wcześniej Mateusz M. dopuścił się podobnego przestępstwa, bijąc i kopiąc po głowie przypadkowego przechodnia, po czym zabierając mu telefon o wartości 350 złotych. Ustalono także, że Jerzy M. był wcześniej karany za podobne przestępstwa i swoich czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

 

Cała trójka została tymczasowo aresztowana. Za zarzucane przestępstwa oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie