Gęste mgły nad Polską. Apel do kierowców o ostrożność

Polska
Gęste mgły nad Polską. Apel do kierowców o ostrożność
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
W najbliższych dniach Polskę spowiją mgły

Najbliższe wieczory, noce i poranki będą wyjątkowo mgliste. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Uważać powinni również mieszkańcy północno-wschodniej części Polski.

Na październik przypada początek sezonu na gęste mgły ograniczające widoczność niemal do zera. W nocy z niedzieli na poniedziałek mgła spowije zachodnie, północne, ale także północno-wschodnie regiony Polski.

 

W województwie lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim widoczność ograniczona zostanie do zaledwie 50-100 metrów.

Mgła będzie utrzymywać się również kolejnej nocy (z poniedziałku na wtorek). Tym razem rozszerzy się na kolejne regiony kraju: południe, centrum oraz wschód. Największą intensywność osiągnie o poranku we wtorek. Wówczas widoczność spadnie do nawet 50 metrów.

 

ZOBACZ:Jak polskie miasta walczą ze smogiem?

 

Powróci smog

 

Wraz z mgłą pojawi się także smog, będący skutkiem opadania zanieczyszczeń wydobywających się z kominów. Podwyższeniu jego poziomu sprzyja prawie bezwietrzna aura. Przypominamy, że aktualne wskaźniki jakości powietrza dostępne są na naszej stronie polsatnews.pl. 

 

ZOBACZ: prognoza pogody na najbliższe dni

  

ac/grz/ twojapogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie