Mgła na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii. Odwołano około 100 lotów

Świat
Mgła na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii. Odwołano około 100 lotów
PAP/EPA/HAYOUNG JEON

Około 100 lotów odwołano na londyńskim lotnisku Heathrow z powodu gęstej mgły - poinformował w poniedziałek rzecznik tego portu lotniczego. Mgła spowodowała problemy także na innych lotniskach i na drogach na południu Anglii

Na Heathrow, lotnisku o największym ruchu pasażerskim w Europie, anulowano ok. 100 spośród 1300 zaplanowanych na poniedziałek lotów. Powodem jest słaba widoczność - niespełna 100 metrów. Rzecznik lotniska polecił pasażerom, aby kontaktowali się ze swoimi liniami, zanim udadzą się na Heathrow.

 

Także w porcie lotniczym Londyn-City, położonym na wschodzie brytyjskiej stolicy, odwołano loty; nie sprecyzowano jednak, o ile połączeń chodzi.

 

Lotnisko Stansted, na północ od Londynu, nie podało informacji o anulowanych lotach. Zwróciło się jedynie do pasażerów, aby skontaktowali się ze swoimi przewoźnikami, by dowiedzieć się, czy ich lot odbędzie się zgodnie z rozkładem.

 

Lotnisko Gatwick, położone na południe od stolicy, nie zgłosiło żadnych zmian.

 

Brytyjskie służby meteorologiczne ostrzegły kierowców, że z powodu słabej widoczności na drogach na południu Anglii panują trudne warunki. Sytuacja ma się poprawić w najbliższych godzinach.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze