Sterydy w... karmie dla psów - "Delicious"

Polska
Sterydy w... karmie dla psów - "Delicious"
Krajowa Administracja Skarbowa

Ponad dwa kilogramy sterydów o szacowanej wartości ok. 220 tys. zł ujawniła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w przesyłkach pocztowych. Sterydy przyleciały z Chin nadane jako "delikatesowa karma dla psów" marki "Delicious".

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolujący przesyłki pocztowe odkryli w nich 2,2 kilograma sterydów anaboliczno-androgennych.

 

Nieudany kamuflaż

 

Szacowana wartość produktów to ok. 220 tys. zł.

 

PRZECZYTAJ: Narkotyki na lotnisku Chopina. Podróżne przewoziły w walizkach 8,5 kg heroiny

 

Odbiorcą miała być mieszkanka Szczecina, do której dwie paczki przyleciały z Chin. Zawartość paczek zadeklarowana została jako "delikatesowa karma dla psów". Ale podejrzana była m.in. wartość produktu; nadawca wskazał, że każda paczka jest warta zaledwie 5 dolarów.

 

Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się dokładniej paczkom. Pobrano próbki i przesłano je do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku, w celu określenia jego składu. Otrzymane wyniki były jednoznaczne, w badanych próbkach znajdowały się sterydy anaboliczno-androgenne, które zdaniem laboratorium Krajowej Administracji Skarbowej, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie