Nielegalne farmaceutyki w przesyłkach kurierskich. Towary pochodziły głównie z Azji

Polska
Nielegalne farmaceutyki w przesyłkach kurierskich.  Towary pochodziły głównie z Azji
Pixabay.com/ jarmoluk

Preparaty zawierające ludzki hormon wzrostu i leki stosowane w leczeniu nowotworów - m.in. te nielegalne substancje znaleźli w przesyłkach kurierskich w Łomży funkcjonariusze KAS - poinformowała w piątek podlaska KAS. Towary pochodziły głównie z Azji.

Podczas kontroli w jednej z łomżyńskich firm kurierskich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży przechwycili sprowadzone nielegalnie do Polski sterydy, preparaty zawierające hormon wzrostu, leki stosowane w leczeniu nowotworów oraz podrabiane perfumy.

 

Towary pochodzące głównie z Azji znajdowały się w paczkach nadanych z Mazowsza. W sumie było w nich 1655 sztuk farmaceutyków i 160 opakowań zapachów ze znakami znanych marek - towar ten w sumie był wart niemal 100 tys. złotych.

 

Próbki perfum zostały przekazane przedstawicielom firm, które złożyły wnioski o ściganie z tytułu naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej.

 

Z uwagi na podejrzenie wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia lekarstwa zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które będzie prowadziła Inspekcja Farmaceutyczna.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie