Kierowca ścigał rowerzystę po pasach, a później go potrącił [WIDEO]

Polska
Kierowca ścigał rowerzystę po pasach, a później go potrącił [WIDEO]
KMP w Gdańsku

Przejechał po przejściu dla pieszych, przez tory tramwajowe, po chodniku i ścieżce rowerowej - tak kierowca w Gdańsku gonił rowerzystę. Na koniec potrącił mężczyznę. Na zarejestrowanym przez miejski monitoring nagraniu widać też, jak pasażer wysiada z auta i wdaje się z rowerzystą w kłótnię. Kierowca w tym czasie ucieka. Potrącony mężczyzna nie zgłosił się na policję.

Do zdarzenia doszło 29 września w pobliżu pl. Komorowskiego Gdańsku, ale teraz policjanci opublikowali nagranie z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości pokrzywdzonego mężczyzny.


Kierowca volkswagena na skrzyżowaniu przy czerwonym świetle skręcił w lewo i wjechał na przejście dla pieszych. Na nagraniu widać, że o włos minął parę z dzieckiem i wózkiem.

 

ZOBACZ: Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty. Jest nagroda pieniężna


Mężczyzna cały czas jadąc po przejściu dla pieszych gonił rowerzystę, a wjeżdżając na ścieżkę rowerową, uderzył w niego. Potrącony wstał o własnych siłach. Na pomoc mu rzucił się przechodzień, ale wstrzymał się, kiedy z auta wysiadł pasażer, który zaatakował rowerzystę.


Kierowca volkswagena w tym czasie odjechał.

 


Policjanci poszukują pokrzywdzonego rowerzysty oraz świadków zdarzenia. Ustalili już tożsamość kierowcy i pasażera auta, którzy zostali przesłuchani. Niewykluczone, że usłyszą zarzuty.

 

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie