19-latkowie dla zabawy ukradli auta. Rozbite samochody porzucili

Polska
19-latkowie dla zabawy ukradli auta. Rozbite samochody porzucili
Policja małopolska

- Dwóch 19–latków, którzy ukradli dla zabawy dwa samochody, a następnie je rozbili, zatrzymali policjanci z Kęt. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozi im pięć lat więzienia – poinformowała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

- Zatrzymani są mieszkańcami Kęt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara 5 lat więzienia. Aktualnie policjanci weryfikują, czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami kryminalnymi – powiedziała Jurecka.

 

Nastolatkowie z parkingu ukradli autolawetę ford transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Krótko potem w tej miejscowości zabrali forda S-Maxa, który porzucili w Kętach. Auto - prawdopodobnie po wjeździe w krawężnik - miało urwane koło.

 

Policja małopolska

 

Małgorzata Jurecka poinformowała, że po kilku dniach policjanci natrafili na dowody, które wskazywały, iż z kradzieżą i uszkodzeniem pojazdów mają związek dwaj 19–letni mieszkańcy Kęt.

 

- Kryminalni zapukali do ich mieszkań. Jak się okazało obaj mieli widoczne obrażenia ciała: urazy rąk i nóg. Doznali ich podczas uderzenia autolawetą w ogrodzenie. W trakcie przeszukania mieszkań funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione z jednego z pojazdów – powiedziała Jurecka.

 

Rzecznik poinformowała, że zatrzymani usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi.

 

Policjanci ustalili, że nastolatkowie ukradli auta, aby sobie pojeździć "dla zabawy".

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie