CBŚP zlikwidowało 10 małych agencji towarzyskich

Polska

10 agencji towarzyskich w Białymstoku, Ełku, Suwałkach i Augustowie zlikwidowało CBŚP. Zatrzymano czterech mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego. Usłyszeli zarzuty "udziału w zorganizowanej grupie przestępczej" czerpiącej zyski z prostytucji.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzani są o organizację sieci agencji towarzyskich na terenie czterech miast: Suwałk, Ełku, Augustowa i Białegostoku. Zatrzymano czterech mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego. 

 

Członkowie grupy wynajmowali mieszkania, w których kobiety świadczyły usługi seksualne.

 

Akcja CBŚP miała miejsce we wtorek rano. Biuro działało równocześnie w trzech miejscach zamieszkania zatrzymanych, a czwartą osobę złapano na jednej z ulic. 

 

Znaleziono m.in. atrapy broni palnej i prawie 100 tys. zł

 

Po zatrzymaniach przeszukano 10 lokali, w których świadczone były usługi seksualne.

 

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 2 atrapy broni palnej, telefony komórkowe, nośniki pamięci, laptopy oraz inne przedmioty, które stały się "materiałem dowodowym w sprawie". 

 

 

CBŚP

 

Dla zabezpieczenia przyszłych kar i grzywien zabrano blisko 100 tys. zł.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Zatrzymano sześć osób podejrzanych o handel dopalaczami. Sprzedawali za pomocą firm kurierskich

 

"W Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu nakłanianie, ułatwianie oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby." - głosi komunikat Centralnego Biura Śledczego Policji. 

 

Obecnie wszyscy zatrzymani przebywają w areszcie. Śledczy ustalili, że prowadzenie "mieszkaniówek" było ich jedynym źródłem dochodu. 

dc/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie