Ukryte ciało jelenia bez głowy i poroża. W ciele pocisk z broni myśliwskiej. Truchło wykopały dziki

Polska
Ukryte ciało jelenia bez głowy i poroża. W ciele pocisk z broni myśliwskiej. Truchło wykopały dziki
RDLP Krosno
Truchło jelenia na przyleśnej łące odgrzebały dziki

Tuszę jelenia, wykopaną przez ryjące w ziemi dziki, znalazł leśniczy ze wsi Blizne (woj. podkarpackie). Wszystko wskazuje na to, że doszło do skłusowania zwierzęcia w trakcie rykowiska. W jego ciele znaleziono pocisk myśliwski. Straż Leśna przeprowadziła wstępne oględziny, sprawę przejęła teraz policja.

Martwego byka jelenia leśniczy zauważył w poniedziałek w godzinach porannych. Tusza znajdowała się na działce rolnej wchodzącej w skład oddziału leśnictwa Blizne, około 30 metrów od skraju lasu, na przyleśnej łące.

 

ZOBACZ: Myśliwy pomylił dzika z samochodem. Ranił 37-latkę

 

Jeleń był wcześniej całkowicie zakopany i przykryty ziemią, ale z czasem część ciała martwego zwierza została odsłonięta przez buchtujące dziki. Straż Leśna przeprowadziła wstępne oględziny i przekazała sprawę policji.

 

Byk nie miał głowy i poroża


- W części przedniej tuszy stwierdziliśmy otwór powstały najprawdopodobniej po wlocie kuli - wyjaśniał Bogdan Fijałka, szef Straży Leśnej w nadleśnictwie Brzozów. - Drugi podobny otwór odnotowaliśmy w części brzusznej. Cechy te wskazywały, że jeleń został skłusowany przy użyciu broni palnej, dlatego niezwłocznie powiadomiliśmy o tym policję - dodał.

 

Na miejsce przyjechała grupa operacyjna policji z Brzozowa, która wykonała czynności dochodzeniowe. Jeleń został odkopany i wyciągnięty z dołu. Wówczas potwierdziło się, że jest to byk, ale bez głowy i poroża, które najwidoczniej zostało zabrane jako trofeum.

 

Wlot w ciele jelenia po pocisku myśliwskim

 

W ciele znaleziono pocisk z broni myśliwskiej

 

Z oględzin wynikało, że kula po strzale utkwiła w ciele, dlatego tuszę rozcięto i po dokładnym przeszukaniu znaleziono zniekształcony pocisk z broni myśliwskiej. To potwierdza, że jeleń został skłusowany. Pocisk zabezpieczono do dalszych badań.

 

Drugi otwór w części brzusznej powstał najprawdopodobniej wskutek buchtowania dzików.

 

ZOBACZ: Martwe wilki na Roztoczu. Strzały miały paść z myśliwskiej ambony


Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w wykryciu sprawcy, o kontakt. Informacje można również przekazywać Straży Leśnej.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie