Więził siedem osób na farmie przez 9 lat. Usłyszał zarzuty

Świat
Więził siedem osób na farmie przez 9 lat. Usłyszał zarzuty
PAP/EPA/Vincent Jannink
Farma w której przetrzymywano siedem osób

58-letni mężczyzna, zatrzymany na farmie w Holandii, gdzie siedem osób przez lata żyło w zamknięciu, stanie przed sądem oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności oraz szkodzenie zdrowiu swych ofiar - poinformowała w środę holenderska prokuratura.

Nie ujawniono tożsamości mężczyzny, który został zatrzymany we wtorek, gdy wyszło na jaw, że sześć osób w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowany ojciec, mieszkało w całkowitej izolacji w Ruinerwold w prowincji Drenthe na północy kraju.

 

Podejrzany stanie przed sądem już w czwartek - głosi komunikat prokuratury.

 

Młodzi ludzie, których przetrzymywał przez dziewięć lat zostali odnalezieni zamknięci w ukrytym pokoju w domu na farmie. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

 

25-latek przyszedł do kawiarni i powiedział, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat

 

Policja otrzymała informację w sprawie sytuacji na farmie w ostatni weekend. Według lokalnych mediów jedno z rodzeństwa uciekło i poprosiło o pomoc w pobliskiej kawiarni. Jej pracownik powiedział telewizji RTV Drenthe, że zaniedbany, zdezorientowany 25-latek przyszedł do kawiarni i powiedział, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Porwał swoją partnerkę w Holandii. Polkę uwolnili antyterroryści

 

- Widać było, że nie miał pojęcia, gdzie jest, ani co robić - podkreślił szef lokalu Chris Westerbeek. "Powiedział, że uciekł i pilnie potrzebuje pomocy - dodał.

 

Kanał telewizyjny RTV Drenthe poinformował we wtorek, że rodzina najprawdopodobniej mieszkała w piwnicy i żywiła się uprawianymi warzywami. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że widzieli mężczyznę kierującego starym samochodem. Utrzymują, że mówił on po niemiecku. W Ruinerwold mieszka około 4 tys. osób.

dc/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie