Polacy pozytywnie o prezydencie, negatywnie o Sejmie

Polska
Polacy pozytywnie o prezydencie, negatywnie o Sejmie
PAP/Piotr Nowak

Zadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy wyraża 62 proc. badanych, natomiast 29 proc. ocenia ją negatywnie. Działalność Sejmu dobrze ocenia 32 proc., a negatywnie 51 proc. badanych; o pracy Senatu dobrą opinię ma 32 proc., przeciwnego zdania jest 42 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.

Październikowe notowania głowy państwa w zasadzie nie różnią się od wrześniowych. Zadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy wyraża obecnie 62 proc. badanych, natomiast 29 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) ocenia ją negatywnie. 9 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat (spadek o jeden pkt proc.).

 

Również notowania obu izb parlamentu niewiele zmieniły się w ciągu miesiąca. Obecnie działalność Sejmu dobrze ocenia 32 proc. (września spadek o 2 pkt proc.), natomiast niezadowolenie z niej wyraża 51 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Opinii na temat pracy posłów nie ma 17 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.).

 

ZOBACZ: Najnowszy sondaż CBOS. Polacy ocenili pracę rządu Morawieckiego

 

O pracy senatorów pozytywnie wypowiada się 32 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.), a 42 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) jest przeciwnego zdania. Wyrobionego zdania o pracy senatorów nie ma 26 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3–10 października 2019 r. na liczącej 1013 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie