Dwie staruszki okradzione przez obywateli Rumunii

Polska
Dwie staruszki okradzione przez obywateli Rumunii
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Kobiety odzyskały pieniądze

Zarzut kradzieży postawiono trzem obywatelom Rumunii, którzy zabrali dwóm staruszkom prawie 8 tysięcy złotych za naprawę rynien – poinformowała w środę rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Michaś.

Do dwóch kobiet (w wieku 78 i 83 lat) mieszkających w Ostrowie Wlkp. przyjechali nieznani mężczyźni. Zaproponowali im wymianę rynien w zamieszkałym przez nich domu.

 

- Tak przekonywali kobiety co do konieczności wymiany starych rynien, że seniorki się zgodziły. W trakcie rozmowy ustalono, że koszt tej usługi miał wynieść początkowo 150 złotych za całość. Po wykonaniu pracy mężczyźni poinformowali kobiety, że 150 złotych to kwota za metr bieżący wymienionych rynien i zażądali 3 tysięcy złotych – powiedziała rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Michaś.

 

"Mężczyzna wyrwał pieniądze z dłoni" 

 

Jeden z mężczyzn wszedł do mieszkania razem z 83-latką i zabrał jej trzymaną przez nią kopertę ze wszystkimi pieniędzmi w kwocie 7 tysięcy złotych.

 

- Natomiast 78-latka tłumaczyła, że ma tylko 770 złotych i są to jej ostatnie pieniądze na życie. Także jej mężczyzna wyrwał pieniądze z dłoni – powiedziała rzecznik.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Złodzieje okradli 99-latkę z oszczędności życia. Natychmiastowa reakcja internautów

 

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzech podejrzewanych w wieku 26 i 21 lat obywateli Rumunii, którzy usłyszeli zarzut kradzieży.

 

Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, które oddano seniorkom.

 

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze