Żyli w piwnicy na odizolowanej farmie. Przez 9 lat nie mieli kontaktu ze światem

Świat
Żyli w piwnicy na odizolowanej farmie. Przez 9 lat nie mieli kontaktu ze światem
PAP/EPA/Wilbert Bijzitter

Holenderska policja znalazła siedem osób, które przez lata żyły w zamknięciu na odizolowanej farmie - poinformowały we wtorek władze Holandii. Osoby te mogły nie mieć kontaktu ze światem zewnętrznym nawet przez dziewięć lat. Według mediów rodzina czekała na "koniec świata".

Sześć osób w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowanego ojca znaleziono w pobliżu miejscowości Ruinerwold w prowincji Drenthe na północy kraju - poinformował szef miejscowych władz Roger de Groot. - O ile wiem, ich matka zmarła, zanim tutaj trafili - powiedział. - Policja znalazła prowizoryczne pomieszczenie mieszkalne, w którym w ukryciu żyła rodzina - dodał.

 

 

De Groot przekazał, że na farmie zatrzymano 58-letniego mężczyznę, nie wiadomo jednak, jaka była jego rola.

 

Uciekł i poprosił o pomoc

 

Holenderskie media relacjonują, że policja otrzymała informację w sprawie sytuacji na farmie w ostatni weekend. Według lokalnych mediów jedno z rodzeństwa uciekło i poprosiło o pomoc w pobliskiej kawiarni. Jej pracownik powiedział telewizji RTV Drenthe, że zaniedbany, zdezorientowany 25-latek przyszedł do kawiarni i powiedział, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat. - Widać było, że nie miał pojęcia, gdzie jest, ani co robić - podkreślił szef lokalu Chris Westerbeek. - Powiedział, że uciekł i pilnie potrzebuje pomocy - dodał.

 

  

 

- Wiem, że sprawa rodzi wiele pytań. My też je mamy. Policja bada wszelkie możliwe wersje wydarzeń - powiedział szef miejscowych władz. Osoby z farmy otrzymują pomoc medyczną. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

 

Kanał telewizyjny RTV Drenthe podał, że rodzina najprawdopodobniej mieszkała w piwnicy i żywiła się uprawianymi warzywami. Inne media podają, że rodzina czekała na farmie na "koniec świata".

 

Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że widzieli mężczyznę kierującego starym samochodem. Utrzymują, że mówił on po niemiecku.

 

W Ruinerwold mieszka ok. 4 tys. osób.

bas/dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie