Zlokalizowano wrak łodzi z ciałami migrantów we Włoszech

Świat
Zlokalizowano wrak łodzi z ciałami migrantów we Włoszech
PAP/EPA/CIRO FUSCO
Przygotowania podwodnego robota i sprzętu do poszukiwania statku z migrantami

Wrak łodzi z ciałami co najmniej 12 migrantów zlokalizowały na dnie morza roboty wykorzystywane przez nurków z włoskiej Straży Przybrzeżnej. To ofiary katastrofy łodzi z 7 października, gdy koło brzegów Lampedusy utonęło 13 kobiet. Uratowano wtedy 22 osoby.

Według mediów łódź leży na głębokości 60 metrów w odległości sześciu mil od wyspy Lampedusa. Z pierwszych informacji wynika, że wśród ciał są zwłoki kobiety i małego dziecka.

 

W najbliższych dniach przeprowadzona zostanie akcja podniesienia wraku. Nie wyklucza się, że w jego pobliżu leżą jeszcze inne ciała ofiar zatonięcia łodzi.

 

We wtorek uratowano 180 migrantów z dryfującej łodzi


Migrantów uratowały jednostki patrolowe włoskiej Straży Przybrzeżnej i Gwardii Finansowej na Morzu Śródziemnym. Łódź zlokalizowano w odległości 35 mil morskich od wyspy Lampedusa.

 

Włoskie jednostki podjęły akcję w strefie ratunkowej Malty w reakcji na sygnał otrzymany od załogi samolotu, uczestniczącego w unijnej operacji patrolowania morza EUNAVFOR Med - wyjaśniono.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Pożar w ośrodku dla imigrantów. Ofiarami matka i dziecko

 

Po zabraniu migrantów na pokład łodzie patrolowe wyruszyły w kierunku brzegów Malty. Jednocześnie trwa oczekiwanie na wskazanie bezpiecznego portu, w którym migranci będą mogli zejść na ląd.

 

Wcześniej statek organizacji pozarządowej Ocean Viking uratował 176 migrantów. Jest wśród nich 12 kobiet, w tym cztery ciężarne i 33 nieletnich. W środę jednostka ma wpłynąć do portu w Tarencie w Apulii na południu Włoch.

 

Od początku tego roku do Włoch przypłynęło około 8 tysięcy migrantów.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie