Netanjahu prosi Putina o ułaskawienie obywatelki USA i Izraela skazanej za marihuanę

Świat
Netanjahu prosi Putina o ułaskawienie obywatelki USA i Izraela skazanej za marihuanę
PAP/EPA/ABIR SULTAN
Premier Izraela Benjamin Netanjahu

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poprosił we wtorek prezydenta Rosji Władimira Putina, by ułaskawił obywatelkę USA i Izraela Naamę Issachar, która miała przy sobie 9 gramów marihuany i została w Moskwie skazana na 7,5 roku więzienia za przemyt narkotyków.

Issachar została zatrzymana podczas przesiadki na moskiewskim lotnisku, kiedy podróżowała do Izraela.

 

W piątek sąd w Moskwie skazał ją na karę więzienia, co natychmiast oprotestował izraelski resort spraw zagranicznych, który uznał, że kara jest "surowa" i "nieproporcjonalna".

 

W komunikacie wydanym we wtorek przez służby prasowe Netanjahu napisano, że premier oraz prezydent Izraela Reuwen Riwlin wysłali do Putina oficjalną prośbę o uwolnienie Issachar.

 

Narkotyki wyczuł policyjny pies

 

25-letnia kobieta leciała do Tel Awiwu przez Moskwę, wracając z Indii. Nie zaprzeczyła, że miała marihuanę, ale podkreśla, że nie miała planów przekraczania rosyjskiej kontroli granicznej i nie jest przemytnikiem. Bagaż kobiety został skontrolowany po tym, gdy policyjny pies wyczuł w nim narkotyki.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: "Hurtownia" narkotyków w... szpitalu. 30 kilogramów w magazynku wynajętym "na słupa"

 

Strona izraelska poinformowała, że Rosja proponowała wymianę Isaachar na Aleksieja Burkowa, rosyjskiego specjalistę IT, zatrzymanego w Izraelu w 2016 roku na wniosek Interpolu, jednak Izrael przygotowuje już ekstradycję Burkowa do USA.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie