Liderzy Konfederacji: w Sejmie nowej kadencji utworzymy jedno koło poselskie

Polska
Liderzy Konfederacji: w Sejmie nowej kadencji utworzymy jedno koło poselskie
PAP/Piotr Nowak

Liderzy Konfederacji poinformowali we wtorek, że w Sejmie nowej kadencji utworzą jedno koło poselskie. - Pracujemy razem na rzecz polskiego interesu narodowego, nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości - zadeklarował prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, liderzy Konfederacji podziękowali wyborcom, dzięki którym w Sejmie będzie ich reprezentowało 11 posłów: Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Robert Winnicki, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, Artur Dziambor, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak i Krystian Kamiński.

 

"Najlepsza drużyna piłkarska na świecie"

 

- Jesteśmy tutaj razem: Wolność, KORWiN, Ruch Narodowy, KORONA-Konfederacja Korony Polskiej, Krzysztof Tołwiński, producenci rolno-spożywczy. Serce ruchu ludowego bije dzisiaj w Konfederacji. Bardzo się cieszymy, że ten sztandar, tak wysoko podniesiony, udało nam się utrzymać, mimo naporu, mimo przeciwności - oświadczył lider Konfederacji i założyciel KORONY Grzegorz Braun.

 

Szef koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza mówił, że 11 posłów, których udało się wprowadzić do Sejmu, to będzie "najlepsza drużyna piłkarska na świecie". - Drużyna, która będzie miała podzielone zadania, gdzie będziemy w stanie realizować nasze punkty programowe w odpowiedni sposób, korzystając z tych narzędzi politycznych, jakie daje obecność w Sejmie - zaznaczył.

 

Pytany, czy przedstawiciele Konfederacji w Sejmie będą skupieni w jednym kole poselskim, Kulesza przyznał, że "sytuacja w Sejmie jest na tyle ciekawa, że jedno koło ma mniej czasu na wypowiedzi, niż dwa koła". - Pamiętam, jak byłem w klubie Kukiz'15, gdzie Paweł Kukiz w pewnym momencie rozważał założenie dwóch klubów, czy czterech kół, ale to były rozważania czysto teoretyczne. Jedno jest pewne - 1 mln 250 tys. Polaków głosowało na Konfederację i oczekują od nas po prostu Konfederacji, tego, że Konfederacja będzie ich reprezentowała w Sejmie - oświadczył.

 

Czytaj więcej: Konfederacja chce unieważnienia wyborów. "Telewizja rządowa połamała prawo wyborcze"

 

- Pracujemy razem - zadeklarował prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Podkreślił, że Konfederacja "będzie pracować na rzecz polskiego interesu narodowego, na rzecz nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości".

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie