Kopał grób dla córki, usłyszał głosy. Znalazł niemowlę pochowane żywcem

Świat
Kopał grób dla córki, usłyszał głosy. Znalazł niemowlę pochowane żywcem
zdj. ilustracyjne/ pixabay.com/ esudroff

Odkrycia dokonał Hitesh Sirohi, mieszkaniec miasta Bareli w stanie Uttar Pradesh w północnych Indiach, który poszedł wieczorem na cmentarz pochować zmarłe przedwcześnie dziecko. Hindus kopiąc grób usłyszał płacz. W miejscu, w którym kopał, leżał gliniany garnek, a w nim - żywe niemowlę.

Córka mężczyzny zmarła tuż po urodzeniu, przekazał Abhinandan Singh, szef lokalnej policji w dystrykcie Bareli. Urodziła się jako wcześniak.

 

Hindus poszedł wieczorem pochować jej ciało na lokalnym cmentarzu. Kopiąc grób, na głębokości trzech stóp uderzył łopatą w gliniany garnek i usłyszał kwilenie. Kiedy go wyciągnął i otworzył, znalazł w środku żywe niemowlę.

 

- To nieludzki czyn, którego dopuszczono się wobec dwu trzydniowego noworodka - skomentował oficer policji.

 

ZOBACZ też: Nastolatka oskarżyła dyrektora o molestowanie, została spalona żywcem. Zarzuty dla 16 osób

 

- Dziecko zabrano do szpitala miejskiego, gdzie jest aktualnie hospitalizowane. Próbujemy znaleźć rodziców bądź opiekunów niemowlęcia - przekazał policjant.

 

Lekarze spodziewają się, że dziewczynka, jak ustalono - czterodniowa - przeżyje i wróci do pełni sił. Dziecko ważyło 1,1 kilograma - poinformował dziennik "The Times of India". Zdaniem medyków dziecko zostało zakopane od czterech do sześciu godzin przed odkryciem.

 

- Próbujemy zidentyfikować osobę, która żywcem pogrzebała dziecko, na podstawie nagrań z kamer monitoringu - powiedział Harishchandra Joshi, szef lokalnego komisariatu cywilnej policji w Bareli.

 

 

Kobiety w Indiach są często dyskryminowane. Dziewczęta są postrzegane jako obciążenie finansowe dla rodzin. Zjawisko to jest szczególnie nasilone wśród najbiedniejszych społeczności ze względu na posag, jaki rodzice muszą wnieść, kiedy córka wychodzi za mąż.

 

Większość niechcianych ciąż jest przerywana w nielegalnych klinikach mimo zakazu aborcji, który obowiązuje w tym kraju.

 

CZYTAJ: Miejsce, w którym dziewczynki się nie rodzą. Powodem mogą być ukryte aborcje

 

Magistraty w stanie Uttarakhand w północnych Indiach zaczęły ostatnio badać sprawę możliwych nielegalnych aborcji, których dokonuje się ze względu na płeć dziecka. Według oficjalnych statystyk w ciągu trzech miesięcy w ponad 130 wioskach w regionie nie urodziło się ani jedno dziecko płci żeńskiej.

las/hlk/ "The Telegraph", CNN, BBC, "The Times of India", "Hindustan Times"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie