10-latka upuściła niemowlę, później na nie nadepnęła. Za śmierć dziecka odpowie jak dorosła

Świat
10-latka upuściła niemowlę, później na nie nadepnęła. Za śmierć dziecka odpowie jak dorosła
Pixabay.com/ Alexas_Fotos

10-letnia dziewczynka z USA, będąc w przedszkolu, upuściła 6-miesięcznego chłopczyka na podłogę. Zirytowana jego płaczem, miała wpaść w panikę i nadepnąć, aby je uciszyć. Po dwóch dniach od zdarzenia dziecko zmarło, a 10-latka została oskarżona o zabójstwo pierwszego stopnia. Teraz matka broni dziewczynki i udziela wywiadu w telewizji, na miesiąc przed pierwszą rozprawą.

Do tragedii doszło w październiku zeszłego roku w ośrodku opieki dziennej w Chippewa Falls w Stanach Zjednoczonych. 

 

W USA opieka dzienna odnosi się do opieki zapewnianej niemowlętom, dzieciom w wieku przedszkolakom i szkolnym. Organizowana jest w prywatnych domach, domach krewnych lub w innych placówkach do tego zaadaptowanych.

 

Mały Jaxon zmarł dwa dni później

 

10-latka miała upuścić na podłogę 6-miesięcznego Jaxona. Według prokuratorów, cytowanych przez Inside Edition, dziecko upadło na głowę i zaczęło płakać. Dziewczynka miała spanikować i nadepnąć na dziecko, aby je uciszyć. Obrażenia niemowlaka okazały się na tyle poważne, że dwa dni później zmarł w szpitalu.

 

11-letnia dziś dziewczynka została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia. Według amerykańskich mediów jest najmłodszą osobą w historii USA, która odpowie za tak ciężkie przestępstwo.

 


- Nie ma mowy, aby córka zrobiła to celowo - powiedziała Inside Edition matka oskarżonej. Dodała, że po zdarzeniu rozmawiała z córką i ta przekazała jej, że to był nieszczęśliwy wypadek. - Wierzę mojej córce – tłumaczyła kobieta w wywiadzie opublikowanym również w mediach społecznościowych.

 

Kobieta uruchomiła również na portalu GoFundMe zbiórkę pieniędzy. Jak tłumaczy, środki chce przeznaczyć na sprowadzenie dziecka do domu.

 

Obecnie dziewczynka przebywa w ośrodku psychiatrycznym 4 godziny jazdy samochodem od domu. 11 października ma stanąć przed sądem. Prawo stanu Wisconsin stanowi, że każdy człowiek po ukończeniu 10 roku życia, oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia, jest zobowiązany do stawiennictwa przed sądem dla dorosłych.

 

las/msl/ polsatnews.pl, healthofchildren.com, Inside Edition
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie