"Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest". Komentarz Dudy po wyborach

Polska
"Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest". Komentarz Dudy po wyborach
Polsat News

- To było piękne święto demokracji. Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest, zwłaszcza pokazaliśmy to za granicą. Zaprzeczyło to twierdzeniom, jakoby w Polsce z demokracją były jakieś problemy - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

- Piękne święto, bardzo wysoka frekwencja, najwyższa od 30 lat, ok. 60 proc. - skomentował wybory parlamentarne prezydent RP Andrzej Duda.

 

Prezydent pogratulował tym, którzy uzyskali mandaty.

 

- Państwo posłowie i senatorowie, mam nadzieje, że w kolejnej kadencji będziecie dzielnie pracowali dla Rzeczypospolitej. Życzę, aby wszystkie te sprawy, które będziecie realizowali, służyły Polsce i żeby debata w Sejmie odbywała się jak najbardziej zgodnie - powiedział.

 

  

 

ZOBACZ: Wygrana PiS. Podano przybliżony termin ogłoszenia składu rządu

 

Prezydent podziękował również wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. - Był to naprawdę dobry dzień dla Rzeczypospolitej - dodał.

 

Na pytanie, jak ocenia siły, które dostały się do Sejmu, odpowiedział, że "jest to wybór Polaków".

 

- Jest to wybór, którego dokonaliśmy jako społeczeństwo, ja też dokonywałem, bo ja też głosowałem. Zadaniem polityków dzisiaj jest realizować interesy Rzeczypospolitej, oczywiście będą wszyscy pewnie chcieli realizować swoje programy - powiedział prezydent.

 

- Mam nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla Polski i dla nas wszystkich - mówił dzień po wyborach parlamentarnych Andrzej Duda.

 

Konfederacja w Sejmie 

 

Prezydent poproszony o komentarz do faktu, że Konfederacja będzie miała swoją reprezentację w parlamencie odrzekł, że "ma szacunek do wszystkich ludzi polskiej polityki, zwłaszcza do ludzi, którzy mają poparcie społeczne, bo oni są reprezentantami istotnych społecznych grup".

 

- Mamy próg wyborczy. Jeżeli jest ugrupowanie, które dostaje się do polskiego Sejmu pokonując ten próg wyborczy, to jest to ugrupowanie, które ma istotną reprezentację, swoje zaplecze społeczne - podkreślił prezydent w czasie konferencji i dodał, że czasami może się z ich poglądami nie zgadzać, ale dobrze, że taka poważna grupa wyborców, będzie miała teraz swoją reprezentację w parlamencie

 

 

las/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie