Stanisław Piotrowicz prawdopodobnie poza Sejmem

Polska
Stanisław Piotrowicz prawdopodobnie poza Sejmem
Polsat News

Kandydat PiS na posła, prokurator Stanisław Piotrowicz prawdopodobnie nie dostanie się do Sejmu - wynika z danych PKW po przeliczeniu wszystkich głosów we wszystkich obwodach komisjach w okręgu krośnieńskim.

Według danych PKW ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 22 Krosno zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 63,36 proc. głosów, Koalicja Obywatelska zdobyła tam 15,94 proc. Pozostałe komitety uzyskały: PSL – 7,86 proc., Konfederacja - 6,81 proc., a SLD - 6,04. proc.

 

Stanisław Piotrowicz, który startował do Sejmu z nr 5 na liście PiS, zdobył 10 293 głosów, co daje mu dziewiąte miejsce wśród kandydatów tego ugrupowania.

 

11 mandatów

 

W okręgu krośnieńskim do podziału jest 11 mandatów. Z danych podanych przez PKW wynika, że PiS zdobył w tym okręgu 8 mandatów. Oznacza to, że Piotrowicz najprawdopodobniej nie uzyska mandatu posła.

 

Większą liczbę głosów od Piotrowicza na liście PiS w okręgu nr. 22 zdobył m.in.: Marek Kuchciński, Anna Schmidt-Rodziewicz, Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Maria Kurowska i Teresa Pamuła.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie