"Hurtownia" narkotyków w... szpitalu. 30 kilogramów w magazynku wynajętym "na słupa"

Polska

Wielkopolska policja rozbiła grupę przestępczą, która magazyn narkotykowy urządziła w szpitalu. - Wynajęli "na słupa" magazynek i zrobili sobie w nim hurtownię - powiedział polsatnews.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wartość zatrzymanych substancji na czarnym rynku to 1,5 mln zł.

Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dowiedzieli się, że dwaj mężczyźni, w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe, nie zaprzestali swojej nielegalnej działalności. Kryminalni zaczęli się im przyglądać, a ich podejrzenia szybko się potwierdziły. 

 

W poniedziałek 7 października policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu przy wsparciu Grupy Realizacyjnej i dochodzeniowców z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w pomieszczeniach gospodarczych jednego z poznańskich szpitali zatrzymali 26-letniego mężczyznę.

 

Podczas przeszukania magazynu, w którym przebywał 26-latek, policjanci znaleźli sporej wielkości pakunki z narkotykami. Łącznie było to przeszło 27 kilogramów marihuany, ponad 2 kg amfetaminy oraz 5 tysięcy tabletek extazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 1,5 miliona złotych.

 

Drugi z podejrzanych został zatrzymany tego samego dnia na terenie Poznania. 27-letni mężczyzna posiadał przy sobie broń palną i amunicję. 

 

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że pomieszczenia gospodarcze na terenie placówki służby zostały wynajęte na podstawioną osobę tzw. "słupa". Przestępcy liczyli, że dzięki tej sztuczce policjanci nie wpadną trop wiodący do narkotykowego magazynu. Nikt z personelu szpitala nie miał dostępu do pomieszczeń i nie wiedział, co się w nich znajduje. 

 

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia.  Za popełnione przestępstwa grozi im odpowiednio 10 i 8 lat więzienia. Obydwaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

 

Podczas akcji policjanci zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn. Po przesłuchaniu i zweryfikowaniu ich związku ze sprawą zostali jednak zwolnieni.

 

"Hurtownia" narkotyków w... szpitalu. 30 kilogramów w magazynku wynajętym "na słupa"
Galeria zdjęć (5)

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie