Głosowanie w... bajkowym zakładzie krawieckim. Nietypowy lokal wyborczy w Czerwonaku

Polska
Głosowanie w... bajkowym zakładzie krawieckim. Nietypowy lokal wyborczy w Czerwonaku
Polsat News

Mieszkańcy podpoznańskiego Czerwonaka w niedzielnych wyborach głosują w bajkowym zakładzie krawieckim. Tradycyjnie lokal wyborczy w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół" został udekorowany w nietypowy sposób.

Dyrektor "Sokoła" Joanna Szalbierz-Kędzierska podkreśliła, że nietypowe aranżacje wnętrza lokalu z zasady nie mają nic sugerować wyborcom. - Po prostu chcemy zachęcić do wyborów, zachęcić do przyjścia i żeby głosowanie odbywało się w miłej atmosferze – powiedziała.

 

Dodała, że według jej wstępnego pomysłu wyborcy mieli głosować w "zwykłym" zakładzie krawieckim, ale pracownicy "Sokoła" zdecydowali, że musi on mieć bajkowy charakter.

 

Dyrektor "Sokoła": chcemy uruchomić wyobraźnię wyborców

 

W centralnym punkcie pomieszczenia ustawiono makietę olbrzymiej maszyny do szycia. Obok niej stoi manekin ubrany we wstążki przechodzące przez maszynę. - Oczywiście szyje na tej maszynie malutka bajkowa postać – dodała Szalbierz-Kędzierska.

 

- Spod maszyny wychodzą wstążki, ale już zapisane słowami pobranymi z literatury i te wstążki przechodzą dalej do kolejnych bajkowych postaci – opisała dyrektor.

 

Bajkowe postacie to małe laleczki, które zrobiła jedna z pracownic Ośrodka. - Możemy sobie wyobrazić, czy to są małe wróżki, czy to są małe skrzaciki, to oczywiście zostawiamy odbiorcom do interpretacji, żeby uruchomili swoją wyobraźnię – dodała dyrektor.

 

Lokal został też udekorowany guzikami, nożyczkami czy obrysami ubrań do wykrojenia.

 

Lokal w Czerwonaku nie pierwszy raz z nietypową aranżacją

 

Aranżacja wnętrza lokalu wyborczego w Czerwonaku w przeszłości przypominała już m.in. akwarium, przestrzeń kosmiczną, indiańską wioskę, las, a w czasie majowych wyborów do PE – stację kolejową.

 

Dyrektor "Sokoła" powiedziała, że rozmawiała z kilkoma osobami, które przepisały się do rejestru wyborców w Czerwonaku specjalnie po to, by zagłosować w nietypowym lokalu.

wka/hlk/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie