Bieg z Radością. Uczestnicy ukończyli trasę dla 3-letniej Natalki

Polska
Bieg z Radością. Uczestnicy ukończyli trasę dla 3-letniej Natalki
Polsat News

Dwa dystanse, jedna z najszybszych tras biegowych i uczestnicy biegnący dla jednego celu - pomocy 3-letniej Natalce, podopiecznej Fundacji Polsat. Dziewczynka przyszła na świat z zespołem Aperta, niezwykle rzadką chorobą genetyczną. Każdy z uczestników Biegu z Radością dołożył "cegiełkę" do przyszłych operacji i rehabilitacji dziecka. Zbiórka jednak cały czas trwa.

Zespół Aperta to uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, obejmujący zarośnięcie szwów czaszkowych oraz palcozrost. Choroba ta jest dla dzieci stygmatem, ponieważ mają zniekształconą twarz. Występuje raz na milion urodzeń.

 

Natalka, tuż po urodzeniu została oddana do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. - Początki były dla niej trudne. Była przenoszona z ośrodka, do ośrodka, przeżyła też odrzucenie ze strony nowych rodziców - tłumaczy Małgorzata Gołąb. To właśnie długoletnia pracownica ośrodka ostatecznie zaadoptowała Natalkę. 3-latka od lutego przebywa w swoim własnym domu. Ma dwie siostry - Zuzię i Blankę.

 

Natalka pobiegła z Maciejem Dowborem

 

Natalka ma przed sobą jeszcze wiele ciężkich operacji, w tym oddzielenie palców u rąk i nóg. Najtrudniejsze będą jednak kolejne operacje głowy. Po wszystkim czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja. Właśnie na te cele, pieniądze zbierali uczestnicy 2. Biegu z Radością.

 

  

 

Każdy uczestnik wykupując pakiet startowy wspierał walkę 3-latki z chorobą. W biegu uczestniczyła również sama Natalka, która pokonała trasę "do taty" w duecie z dziennikarzem Maciejem Dowborem.

 

- Możliwość uczestniczenia w tym biegu jest dla niej dodatkową atrakcją. Podejrzewam, że aspekt charytatywny całego wydarzenia jeszcze do niej nie dociera - mówił Dowbor przed startem.

 

- Serce nam rośnie, jak widzimy, jak idzie do przodu, jak burza. Jest dzielną wojowniczką i po prostu tak zostanie - dodaje mama Natalki.

 

Cały czas potrzeba dodatkowych środków na leczenie Natalki. Pomóc można przez stronę Fundacji Polsat.

 

Czytaj więcej: Mózg Natalki rośnie szybciej niż czaszka. Historia dziewczynki z zespołem Aperta w Polsat News

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie