Wybuch gazu i pożar. Lokale wyborcze zmieniają adresy

Polska
Wybuch gazu i pożar. Lokale wyborcze zmieniają adresy
Polsat News

W miejscowości Łowcza-Kolonia w gminie Sawin (woj. lubelskie) lokal wyborczy został przeniesiony w inne miejsce. Powodem był wybuch gazu w budynku, w którym jest siedziba obwodowej komisji wyborczej. Miejsce głosowania zmieni się również w Napachaniu (woj. wielkopolskie), gdzie w szkole, w której miało odbyć się głosowanie, wybuchł pożar.

- Lokal wyborczy został tymczasowo – na czas tych wyborów - przeniesiony do Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej - poinformowała  dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie Marta Krasa-Burak.

 

Awaria pieca 

 

Pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej w Chełmie Renata Chochół powiedziała, że w budynku, gdzie mieści się lokal wyborczy, doszło do awarii pieca gazowego w kotłowni i podczas jego serwisowania nastąpił wybuch.

 

- Naruszone zostały ściany działowe. Nie mamy możliwości uzyskania w tak krótkim czasie opinii nadzoru budowlanego, czy użytkowanie lokalu jest bezpieczne, dlatego wójt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu – wyjaśniła Chochół.

 

Lokal zastępczy

 

Na stronie internetowej gminy Sawin umieszczono komunikat w tej sprawie: "Lokal wyborczy będącym siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Łowczy-Kolonia pod adresem Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin zostaje przeniesiony do lokalu zastępczego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, Petryłów 15, 22-107 Sawin".

 

Tymczasowy lokal wyborczy znajduje się około pięciu kilometrów od pierwotnego. Wójt gminy Sawin zapewnia wyborcom dojazd busem do lokalu w Petryłowie w godzinach: 9.00, 13.00 i 19.00. "Miejsce zbiórki w wyznaczonych godzinach to teren świetlicy wiejskiej w Łowczy-Kolonia" – głosi komunikat.

 

W wybuchu w budynku w Łowczy-Kolonii nikt nie ucierpiał.

 

Pożar w szkole

 

Zmieni się również adres lokalu wyborczego w Napachaniu. W sobotę w szkole podstawowej, w której miało odbyć się głosowanie, wybuchł pożar.

 

Jak podaje gloswielkopolski.pl, do pożaru miało doszło z powodu awarii w skrzynce elektrycznej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

 

Gmina Rokietnica na swojej stronie internetowej poinformowała, że w związku ze zdarzeniem obwodowa komisja wyborczej nr 7 w zmieni lokal na świetlice wiejską w Napachaniu w budynku remizy strażackiej. 

pgo/bas/ PAP, głoswielkopolski.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze