W Berlinie podpalono samochód należący do ambasady Turcji

Świat
W Berlinie podpalono samochód należący do ambasady Turcji
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Zeitfixierer
Według policyjnych ustaleń jeden z protestów przeciwko tureckiej ofensywie, odbył się w dzielnicy, gdzie znajduje się ambasada

Nieznani sprawcy podpalili w nocy z czwartku na piątek samochód należący do ambasady Turcji w środkowej części Berlina - poinformowała niemiecka policja. W czwartek w stolicy RFN i innych miastach odbyły się protesty przeciw ofensywie Turcji na północy Syrii.

Należący do ambasady samochód został ciężko uszkodzony. Służby wezwano do gaszenia pojazdu około godz. 3.45. Śledczy wychodzą na razie z założenia, że chodzi o celowe podpalenie.

 

Jako pierwszy o sprawie napisał dziennik "Berliner Zeitung".

 

Według policyjnych ustaleń jeden z protestów przeciwko tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii, z udziałem kilku tysięcy osób, odbył się w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, gdzie znajduje się turecka placówka dyplomatyczna.

 

Siły zbrojne Turcji rozpoczęły w środę atak na północno-wschodnią Syrię, po wycofaniu wojsk amerykańskich z tego obszaru, co utorowało drogę do tureckiego uderzenia na syryjskie siły kurdyjskie o nazwie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), sprzymierzone z USA. Turcja zamierza utworzyć wzdłuż swojej granicy z Syrią "strefę bezpieczeństwa", wolną od kurdyjskiej milicji. Ofensywa została powszechnie potępiona na świecie.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie