Eksplozja na irańskim tankowcu. "Trafiony dwiema rakietami z saudyjskiego wybrzeża"

Świat
Eksplozja na irańskim tankowcu. "Trafiony dwiema rakietami z saudyjskiego wybrzeża"
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Eksperci uważają, że był to atak terrorystyczny

- Do eksplozji doszło na irańskim tankowcu niedaleko portu w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej nad Morzem Czerwonym - przekazała w piątek irańska agencja informacyjna ISNA, dodając, że eksperci uważają, że był to "atak terrorystyczny". Wybuch spowodował pożar na tankowcu.

- Tankowiec należący do National Iranian Oil Company znajduje się około 60 mil morskich od Dżuddy. Eksplozja spowodowała poważne szkody i wyciek ropy naftowej do Morza Czerwonego - podała ISNA, powołując się na anonimowe źródła.

 

- Eksperci uważają, że był to atak terrorystyczny - dodała irańska agencja.

 

"Trafiony dwoma pociskami"

 

- Nikt nie został ranny w wybuchu (...) sytuacja jest pod kontrolą - przekazała agencja Nour, związana z elitarną jednostką Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.

 

- Firma, do której należy tankowiec, poinformowała, że jednostka została trafiona dwoma pociskami, co spowodowało eksplozję - podał Reuters.

 

Informację o pociskach potwierdziła również ISNA.

 

- Znajdujący się u wybrzeży Arabii Saudyjskiej irański tankowiec, na którym doszło do eksplozji i pożaru, został trafiony dwiema rakietami z saudyjskiego wybrzeża - zaznaczyła, powołując się na właściciela jednostki, irańską spółkę naftową NIOC.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie