Ciężarówka ważyła blisko 190 ton. Wiadukt nie wytrzymał

Świat

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zawalenia się wiaduktu w mieście Wuxi we wschodnich Chinach. Moment zdarzenia uchwyciła kamera zamontowana w jednym z aut. Władze poinformowały, że przyczyną zawalenia się konstrukcji był przejazd ważącej blisko 190 ton ciężarówki.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 18:10 czasu lokalnego. Wiadukt zawalił się na dwa poruszające się po drodze i jedno zaparkowane auto.

 

Na miejsce zdarzenia wysłano ponad 500 żandarmów wojskowych i funkcjonariuszy policji oraz trzy koparki w celu oczyszczenia miejsca katastrofy z gruzu.

 

W wyniku zdarzenia trzy osoby zginęły. Około godz. 2:30 strażacy zdołali uratować uwięzioną pod gruzami kobietę. W sumie ranne zostały dwie osoby.

 

Według informacji przekazanych przez chińskie władze, bezpośrednią przyczyną zawalenia się konstrukcji był przejazd ważącej 187 ton ciężarówki. Maksymalny dopuszczalny ładunek na estakadzie wynosił 65 ton. Nadmiernie obciążony wiadukt wpadł w rezonans, co spowodowało zawalenie się konstrukcji.

 

W sierpniu zeszłego roku doszło do zawalenia się estakady w Genui. Zginęły wówczas 43 osoby. Zobacz WIDEO:

 

  

zdr/hlk/ Reuters

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze