Wybuch gazu w Łódzkiem. Zawaliła się część budynku

Polska

12 zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji ratowniczej po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Janowie (pow. łódzki wschodni). Z częściowo zawalonego budynku ewakuowano dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed godz. 6.00.

 

Jak podał st. kpt. Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi na miejsce zadysponowano 12 zastępów strażaków oraz grupę do poszukiwań z psami.

 

- Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że rzeczywiście nastąpił wybuch i są dwie osoby poszkodowane - powiedział strażak.

 

To 70-letni mieszkaniec domu oraz jego 55-letni sąsiad.

 

- 70-letni mężczyzna, który został wręcz siłą wybuchu z tego mieszkania wyrzucony do szpitala pojechał w stanie dobrym. Można tutaj mówić o cudzie - przekazała obecna na miejscu reporterka, Ewa Żarska. Jak dodała 55-latek wyszedł z domu o własnych siłach i pomagał służbom, które przyjechały na miejsce.

 

Budynek został poważnie uszkodzony - runęła jedna z jego ścian i fragment dachu. - W domu nie da się mieszkać. Na miejscu byli przedstawiciele inspektoratu budowlanego, były lokalne władze, wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że ten dom nadaje się tylko do rozbiórki - powiedziała Żarska. 

 

Na miejscu zdarzenia pojawili się przedstawiciele lokalnych władz. Zadeklarowali, że jeżeli rodzina nie będzie w stanie pomóc 70-latkowi po jego wyjściu ze szpitala, otrzyma pomoc od gminy.

 

Przyczynę zdarzenia będzie ustalała policja. Jednak najbardziej prawdopodobne jest, że wybuchła 11-kilogramowa butla propan-butan.

 

pgo/las/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie