Utrudnienia na lotniskach we Włoszech. Odwołano blisko 200 lotów

Świat
Utrudnienia na lotniskach we Włoszech. Odwołano blisko 200 lotów
Pixabay/StelaDi

198 lotów zaplanowanych na środę i czwartek rano odwołały włoskie linie lotnicze Alitalia w związku z całodobowym strajkiem pilotów i personelu pokładowego. Protest ogłoszony przez trzy związki zawodowe odbywa się przed decydującą fazą procesu ratowania linii.

Organizatorzy strajku ze związków branżowych zapewnili obsługę lotów w porach największego ruchu, czyli w godz. 7-10 i 18-21.

 

Zdecydowana większość anulowanych połączeń to loty krajowe. Na liście zagranicznych nie ma odwołanych połączeń z i do Polski.

 

Dyrekcja przewoźnika poinformowała, że wprowadziła nadzwyczajny plan działań w związku ze strajkiem. W celu ograniczenia utrudnień przeznaczono większe samoloty na loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, aby znaleźć miejsca dla pasażerów odwołanych rejsów.

 

Strajk zorganizowano na sześć dni przed terminem, w którym propozycje i plany ratowania przeżywających od lat trudności linii mogą przedstawić potencjalni oferenci.

 

Podejmowane wcześniej próby okazywały się doraźne i nie prowadziły do stałej poprawy sytuacji Alitalii. Linie tracą ponad 1 milion euro dziennie, czyli około 57 tys. euro na godzinę.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie