Kolegium KE podjęło decyzję ws. jednej procedury naruszeniowej wobec Polski

Polska
Kolegium KE podjęło decyzję ws. jednej procedury naruszeniowej wobec Polski
Polsat News

Kolegium komisarzy Komisji Europejskiej podczas obrad w środę podjęło decyzję w sprawie kilku procedur naruszeniowych wobec krajów UE; jedna z tych procedur dotyczy Polski - powiedział w środę komisarz ds. budżetu UE Guenther Oettinger.

- Na kolegium rozmawialiśmy dzisiaj o procedurach naruszeń traktatów (UE). Natomiast jako punkt A był pakiet kilku przypadków (procedur naruszeniowych). Listę przyjęto bez obrad, jeden z tych przypadków dotyczy Polski - powiedział Oettinger na konferencji prasowej w Brukseli, nie podając szczegółów.

 

Takiej odpowiedzi udzielił na pytanie, czy KE debatowała na temat procedury naruszeniowej wobec Polski w sprawie systemu dyscyplinarnego sędziów i czy KE zamierza pozwać Polskę w tej sprawie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

 

W poniedziałek źródło w KE przekazało PAP, że w Komisji trwają prace nad przygotowaniem skargi wobec Polski do TSUE w związku z nowym systemem dyscyplinarnym sędziów oraz że w środę na cotygodniowym kolegium komisarze będą o tym rozmawiali z inicjatywy wiceszefa KE

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie